دربــاره مــا

چای مظفــر

کارخانه چای مظفر دارای قدمت حدود 70 ساله در زمینه کاشت و تولید چای درجه یک و با کیفیت می­باشد. در سالهای 42، 49، 69 و 76 بازسازی و مدرنیزه شده و تکنولوژی جدید و مکانیزه به آن وارد شده است و در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین کارخانجات تولید چای کشور  است. تولید سالانه این کارخانه 500 تن چای خشک است که در سه نوبت برداشت انجام می­شود.  کارخانه چای مظفر دارای انواع چای شکسته، قلم، چای باروتی و خاک چای است.

یکی از  برتری های محصولات کارخانه چای مظفر لاهیجان، به کار بردن گیاه چای حاصل از زمین­هایی بدون استفاده از سموم رایج کشاورزی است و در نتیجه می توان صددرصد اطمینان داشت که محصولات آن سالم، طبیعی و ارگانیک است و این چای فاقد عوارضی است که در اثر مصرف سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی به وجود می آید.

 

علاوه بر داشتن استانداردهای داخلی و خارجی کارخانه چایسازی مظفر با در دست داشتن مقدار قابل توجهی باغ و آزمایشگاه مجهز به دستگاه های پیشرفته آزمایشی و تخصصی اقدام به کارهای تحقیقاتی در خصوص بالابردن رنگ دهی چای نموده و تا کنون به موفقیت های چشمگیری نائل آمده است. کارخانه چای مظفر لاهیجان با تحقیق در خصوص سلیقه های مختلف مصرف کنندگان توانسته است با ایجاد تنوع در بسته بندی چای تامین کننده نظرات کلیه اقشار جامعه باشد.

عملیات تبدیل برگ سبز به چای خشک در قدیم در کشور به صورت بسیار ابتدایی، با دست و خشکاندن آن با آتشِ هیزم انجام می­شد. این روش سنتی، الهام بخش مخترعین اروپایی در ساخت ماشین ­آلات فرآوری چای گردید. ورود گیاه چای به ایران توسط “کاشف السلطنه” و کاشت موفقیت­ آمیز آن در “لاهیجان” انجام شد، این صنعت حدوداً 120 سال است که شروع به فعالیت نموده و تا کنون نیز ادامه دارد. “کارخانه چایسازی مظفر” نیز با سابقه 70 سال به عوان بخشی از این صنعت، تلاش در تولید و فراهم نمودن فرآورده­ای با کیفیت، سالم و مناسب ذائقه مردم دارد.